Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie na Mk 110

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 sierpnia 2012

Przedstawiciele BAE System poinformowali o otrzymaniu zlecenia od na dostarczenie dwóch dział Mk 110 kalibru 57 mm dla USCG i US Navy. Wartość kontraktu wynosi 20 mln USD.

Mk 110 charakteryzuje się szybkostrzelnością na poziomie 220 strzałów na minutę oraz zasięgiem maksymalnym do 17 km. Działo strzela pociskami Mk 295 wyposażonymi w 6- trybowe programowalne zapalniki. Na zdjęciu należący do straży przybrzeżnej USA USCGC Waesche (WMSL 751) w trakcie ćwiczeń Cooperation Afloat Readiness and Training (CARAT) 2012 / Zdjęcie: US Navy

Zlecenie dotyczy dostarczenia dwóch dział, po jednym dla straży przybrzeżnej oraz marynarki wojennej USA. Mają się one znaleźć w wyposażeniu, odpowiednio 5. kutra typu Legend, budowanego w ramach programu National Security Cutter (Odmładzana flota US Coast Guard, 2008-05-09) oraz należącego do US Navy centrum szkoleniowego Training Support Center Hampton Roads (TSCHR) w Dam Neck, gdzie będzie służyło do szkolenia operatorów.

Poza samymi działami, BAE Systems dostarczy także, m.in. cyfrowe systemy kierowania ogniem. Dodatkowo producent zobowiązał się do udzielania wsparcia technicznego użytkownikom w okresie 3 lat. Realizacja kontraktu trwać ma do grudnia 2014.

Mk 110 jest rozwinięciem morskiego działa Bofors Mk3. Dzięki nowoczesnej amunicji, Mk 110 mają zdolność rażenia wszystkich typów celów na dystansach do 15 km. Do tej pory BAE Systems dostarczyło 19 dział, które znajdują się w wyposażeniu okrętów marynarki wojennej oraz straży przybrzeżnej USA. W 2011 producent poinformował o otrzymaniu zlecenia od US Navy na wyposażenie w działa 20 okrętów klasy Littorial Combat Ship (Artyleria dla LCS, 2011-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.