Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Siódmy San Antonio odebrany

20 września 2012

Amerykańska marynarka wojenna poinformowała o odebraniu 7. okrętu desantowego typu San Antionio, USS Anchorage (LPD 23).

Okręty desantowe typu San Antonio mają długość 208,5 m. Ich wyporność wynosi 25,5 tys. t. Mogą transportować 699-osobowy batalion Marines z pełnym wyposażeniem, w tym 14 amfibiami. Pokład lotniczy pozwala na jednoczesne operowanie 2 MV-22 Osprey lub 4 śmigłowcami CH-46 Sea King. Na zdjęciu pierwszy okręt typu San Antonio, USS San Antonio (LPD 17) / Zdjęcie: US Navy

Do wydarzenia doszło 17 września na terenie stoczni Avondale, gdzie okręt został zbudowany. Kilka miesięcy wcześniej wyszedł on w morze w celu sprawdzenia działaniach systemów pokładowych. W ich wyniku producentowi, Huntington Ingalls Industries (HII) oraz przedstawicielom US Navy udało się wykryć kilka usterek technicznych, które były eliminowane w ostatnich tygodniach.

Przez najbliższe miesiące okręt będzie testowany przez US Navy. W tym samym czasie trwać będzie szkolenie przyszłej załogi jednostki. Jej oficjalne wprowadzenie do służby jako USS Anchorage (LPD 23) ma odbyć się wiosną 2013, rok po przyjęciu 6. okrętu tego typu (Koniec testów San Diego, 2012-05-18).

Obecnie w różnych fazach konstrukcji znajdują się kolejne 3 okręty typu San Antonio: Arlington (LPD 24) (Chrzest Arlingtona, 2011-03-25), Somerset (LPD 25) oraz John P. Murtha (LPD 26) (1,5 mld USD za okręt desantowy, 2011-04-05). W 2010 US Navy zleciła HII długoterminowy kontrakt na zakup materiałów do budowy 11 okrętu serii, LPD 27.

Okręty desantowe typu San Antonio, z których 6 znajduje się już w służbie, zastępują starsze i w większości wycofane już jednostki typów: Austin, Anchorage, Newport i Charleston (Najdroższy amerykański desantowiec, 2007-12-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra