Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

C295 dla Indonezji

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 20 września 2012

Airbus Military poinformował o przekazaniu pierwszych 2 transportowych C295 dla Indonezji. Mają one zastąpić wysłużone Fokker F27.

Na zdjęciu przedstawiciele indonezyjskiego MO (wiceminister obrony, generał porucznik Sjafrie Sjamsoeddin, 5 od prawej) oraz Airbus Military (odpowiedzialny za region Azji, Ignacio Alonso, 4 od prawej oraz wiceprezes, Rafael Tentor, 4 z lewej) w czasie uroczystości przekazania Indonezji 2 C295 / Zdjęcie: Airbus Military

Informacja o uroczystości została opublikowana wczoraj. Przekazanie maszyn odbyło się na terenie centrum montażowego Airbusa w Sewilli. Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele indonezyjskiego MO oraz producenta samolotów.

Przekazane maszyny są pierwszymi 2 z łącznie 9 jakie zamówiły indonezyjskie wojska lotnicze. W oparciu o warunki porozumienia zawartego w lutym br. kontraktu, ostatni C295 ma zostać przekazany Dżakarcie latem 2014. Samoloty będą wykorzystywane do szerokiego zakresu działań, wliczając w to, m.in. transport wojsk, SAR, a także udział w zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych.

Nowe maszyny zastąpią wykorzystywane obecnie Fokker F27 (Katastrofa Fokkera 27 w Indonezji, 2012-06-21; Katastrofa Fokkera F27 w Indonezji , 2009-04-06).

Warto zaznaczyć, że strona indonezyjska nie występuje w kontrakcie jedynie jako odbiorca samolotów. Przedsiębiorstwa z tego państwa biorą udział w procesie produkcji maszyn, odpowiadając m.in. za dostarczenie elementów ich usterzenia oraz kadłubów, a także budowę i uruchomienie w kraju ośrodka szkolenia przyszłych pilotów C295. Całość prac nadzoruje PT Dirgantara Indonesia.

W strukturze indonezyjskich wojsk lotniczych samoloty będą operowały jako CN295.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.