Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2 mld GBP na brytyjskie bezzałogowce

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 września 2012

Według raportu Drone Wars UK, rząd brytyjski przeznaczył od 2007 ponad 2 mld funtów na rozwój i zakupy samolotów bezzałogowych. W kolejnych latach planuje wydać drugie tyle na program Scavenger.

Demonstrator technologii BAE Systems Taranis / Zdjęcie: BAE Systems

Raport Drone Wars UK zatytułowany jest Shelling Out: UK Government Spending on Unmanned Drones. Według niego Brytyjczycy wydali na zakup pięciu typów bsl 872 mln GBP, w tym 506 mln GBP na bezzałogowce uderzeniowe MQ-9 Reaper (plus 120 mln GBP na bezpieczny system łączności satelitarnej z nimi), a 42 mln GBP na małe bsl Desert Hawk i 181 mln GBP na izraelskie Hermes 450. Ponad miliard funtów (1,031 GBP) przeznaczyli na przemysłowe programy rozwojowe, w tym bsl Watchkeeper (847 mln GBP, Porozumienie w sprawie rozwoju bsl, 2012-07-26) i BAE Systems Taranis (łącznie z wydatkami na bsl Mantis – 167 mln GBP, Kolejnych 40 mln GBP na Taranisa, 2011-12-25) oraz ośrodek rozwojowy i badawczy Parc Aberporth w zachodniej Walii (17 mln GBP). Związane z rozwojem bezzałogowców prace rozwojowe realizowane na uczelniach i ośrodkach badawczych kosztowały 120 mln GBP. W tym 40 mln GBP przeznaczono na program Future Combat Air System, a 20 mln funtów na program ASTRAEA (Autonomous Systems Technology Related Airborne Evaluation & Assessment) dotyczący udostępnienia cywilnej przestrzeni powietrznej do lotów autonomicznych bsl.

W kolejnych latach 2 mld GBP rząd brytyjski zamierza wydać na nowy program budowy bojowego bezzałogowca o dużej długotrwałości lotu Scavenger. Fundusze na ten cel mają zostać uruchomione w 2013. Program jest częścią porozumienia z Francją zawartego w grudniu 2010. Zaplanowana kwota obejmuje prace rozwojowe, produkcję (od 2018), eksploatację przez 15 lat i utylizację 30 bezzałogowców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.