Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Loty szkolne Dreamlinera po Polsce

Lotnictwo cywilne, 19 listopada 2012

Pierwszy Boeing 787 PLL LOT SP-LRA odwiedzi polskie porty lotnicze w ramach lotów szkolnych załóg. Zgodnie z aktualnym harmonogramem, loty szkoleniowe odbędą się w dniach od 23 listopada do 13 grudnia. Podczas nich przewidziana jest prezentacja samolotu.

Zdjęcie: Grzegorz Sobczak

W ramach szkoleń piloci LOT wykonają ćwiczenia startów i lądowań czyli tzw. touch and go (start natychmiast po przyziemieniu samolotu) oraz szkolenia przelotowe.

W dniach 23, 24, 25, 26 listopada samolot będzie wykonywał starty i lądowania (razem 15 dziennie) w Krakowie, w godzinach od 9.00 do 14.00. Ćwiczenia zostaną powtórzone także w dniach 9, 10, 11, 12, 13 grudnia. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, lądowania touch and go mogą zostać przeniesione do innych portów.

W dniach od 28 listopada do 8 grudnia piloci na pokładzie Dreamlinera przejdą szkolenie przelotowe na trasach pomiędzy polskimi portami lotniczymi. Większość lotów odbędzie się na trasie Kraków-Bydgoszcz-Kraków, choć nie jest to jedyna zakładana trasa i plany mogą jeszcze ulec zmianom.

Właśnie podczas tych lotów samolot będzie prezentowany gościom zaproszonym przez porty lotnicze. W najbliższych dniach będą one informowały o terminach zorganizowanych prezentacji Dreamlinera. Wiadomo już, że 1 grudnia zaplanowano taką imprezę we Wrocławiu, a nastepnego dnia w Gdańsku.

Samolot został oficjalnie przekazany przez Boeinga 13 listopada br. (Obsługa Dreamlinera poza Polską, 2012-11-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.