Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni C-17A dostarczony

Lotnictwo wojskowe, 23 listopada 2012

Ministerstwo obrony Australii poinformowało o otrzymaniu ostatniego z 6 zamówionych samolotów transportowych Boeing C-17A Globemaster III.

Wszystkie australijskie C-17A Globemaster III stacjonują w bazie RAAF w Amberley, przypisane do 36. eskadry transportu powietrznego. Samoloty są przystosowane do operowania z przygodnych lotnisk / Zdjęcie: RAAF

Oficjalna uroczystość powitania samolotu w strukturach australijskich wojsk lotniczych odbyła się wczoraj, chociaż został on przekazany Australijczykom na początku miesiąca. Maszyna została zamówiona w marcu br., a pierwotny termin dostaw przewidziany był dopiero na 2013. Wartość porozumienia, zrealizowanego w ramach US Foreign Military Sales (eksportu za pośrednictwem amerykańskich sił zbrojnych), wynosiła 280 mln USD.

Wraz z nabytym w ostatnim czasie Globemasterem, flota australijskich C-17A zwiększyła się do 6 egz. Piąta maszyna została zakupiona w 2011. Według Canberry, liczba ta powinna w zupełności wystarczyć na realizację wszystkich zadań operacyjnych, stawianych wojskom lotniczym tego państwa.

Pierwotnie Australia planowała wprowadzenie do służby jedynie 4 Globemasterów III. Maszyny te zostały odebrane w latach 2006-2008 (Ostatni C-17 dla Australii, 2008-01-21, Wszystkie C-17 w Amberley, 2008-03-10). Jednak pozytywne doświadczenia z wykorzystania operacyjnego samolotów, związane m.in. z zaopatrywaniem australijskiego kontyngentu w Afganistanie czy pomocą w usuwaniu skutków regionalnych klęsk żywiołowych, przekonały Canberrę co do słuszności zwiększenia stanu liczbowego floty C-17A. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.