Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Northrop Grumman wyposaży indyjskie patrolowce

Marynarka wojenna, 28 listopada 2012

Amerykański producent poinformował o otrzymaniu zlecenia na dostawę 20 pokładowych zestawów nawigacyjnych dla nowych okrętów patrolowych indyjskiej straży przybrzeżnej.

Zamówione przez New Delhi jednostki mają mieć długość 50 m i rozwijać prędkość do 35 w. Ma to być możliwe dzięki wykorzystaniu silników Rolls-Royce Kamewa 71S3np / Rysunek: Aerospace & Defence New

Planowany do montażu na okrętach pakiet nawigacyjny składać ma się m.in. z wyświetlaczy wielofunkcyjnych VisionMaster Total Watch, systemu nawigacji elektronicznej ECDIS oraz nowoczesnego żyrokompasu NAVIGAT 3000. Dodatkowo indyjskie zamówienie, wartości którego producent nie podał, zawiera w sobie także pakiet części zamiennych oraz wsparcia technicznego.

Pierwsze egzemplarze zestawów nawigacyjnych mają być przekazane Hindusom jeszcze w br. Cały kontrakt powinien zostać zrealizowany do 2015. Jednostką odpowiedzialną za realizacją umowy jest należące do Northrop Grumman przedsiębiorstwo Sperry Marine, specjalizujące się w opracowywaniu oraz dostarczaniu klientom nowoczesnych systemów obserwacyjnych i nawigacji.

Zamówione przez New Delhi zestawy bedą montowane na 20 planowanych do budowy szybkich okrętach patrolowych (FPV). Za ich budowę odpowiedzialna jest stocznia Cochin Shipyard (CSL), zlokalizowana na południowym zachodzie kraju. Porozumienie w tej sprawie, o wartości przekraczającej 270 mln USD, zostało zawarte jeszcze w 2010.

Pierwsze jednostki FPV miały być przekazane odbiorcy już po 20 miesiącach od podpisania kontraktu, co wskazuje na to, że cały program zanotował już co najmniej kilkumiesięczne opóźnienie. Według pierwotnych planów, producent miał wywiązać się z umowy w przeciągu 4-5 lat od rozpoczęcia dostaw, a więc do 2016-2017.

Plany wprowadzenia do służby nowych okrętów patrolowych wiążą się z ogólnymi działaniami New Delhi, zmierzającymi do podniesienia potencjału operacyjnego indyjskiej straży przybrzeżnej (ICGS Rajkiran w służbie, 2012-08-30, Indyjska straż przybrzeżna bez nowych śmigłowców, 2012-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.