Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe śmigłowce dla Indii

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 13 sierpnia 2012

Indyjska marynarka wojenna zamierza rozpisać przetarg na dostawcę 56 lekkich śmigłowców wielozadaniowych. Nowe maszyny mają zastąpić obecnie wykorzystywane śmigłowce Cheetah i Chetak.

Chetak jest indyjską wersją francuskiego śmigłowca SA-315B Aerospatiale Alouette III. Pierwotnie opracowany przez Sud Aviation, był produkowany przez HAL. Jest powszechnie wykorzystywany w indyjskich wojskach lądowych i marynarce wojennej / Zdjęcie: US Navy

Zaproszenie do udziału w przetargu zostało wysłane do czołowych producentów śmigłowców. Indyjskie media wymieniają w tym kontekście Sikorsky Aircraft, Eurocoptera, Kamowa i Augusta Westland. Niewykluczone, że w przetargu wystartuje również rodzimy koncern lotniczy Hindustan Aeronautics Ltd. (HAL). Wiele z tych przedsiębiorstw brało już w przeszłości lub w dalszym ciągu bierze udział w rywalizacji o kontrakty na dostawę śmigłowców dla pozostałych dwóch rodzajów indyjskich sił zbrojnych (Rosjanie zaproponują Ka-226T, 2012-02-12; Nowy zakład śmigłowcowy w Indiach, 2012-03-14). Od jakiegoś czasu Indie zamierzają też wymienić wykorzystywane obecnie śmigłowce ZOP Westland Sea King (Indyjski przetarg naśmigłowce morskie, 2011-06-21).

Indyjska marynarka wojenna zamierza angażować nowe śmigłowce m.in. do misji ZOP, operacji antypirackich i antyterrorystycznych. New Dheli chce przeznaczyć na nie około 700 mln USD.

Modernizacja floty śmigłowców marynarki wojennej wpisuje się w szerszy program unowocześnienia i rozbudowy ilościowej tego rodzaju indyjskich sił zbrojnych. Jego kluczowym elementem jest, m.in. wprowadzenie do służby floty lotniskowców oraz atomowych okrętów podwodnych zdolnych do przenoszenia pocisków balistycznych (INS Arihantna testach, 2012-08-08; INS Vikramaditya wyszedł z portu, 2012-06-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.