Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Terma wyposaży Black Hawki?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 sierpnia 2012

Sikorsky i duńska Terma rozważają podjęcie współpracy nad unowocześnieniem systemów elektronicznych śmigłowców S-70i, S-92 i S-76. Rozmowy mają związek z przetargiem śmigłowcowym w Danii.

Morski MR-60R. Śmigłowce tego typu będą się ubiegały o zwycięstwo w przetargu organizowanym przez duński resort obrony / Zdjęcie: Sikorsky Aircraft

Sikorsky Aircraft jest zainteresowana wykorzystaniem części rozwiązań elektronicznych Termy w produkowanych przez siebie śmigłowcach. Chodzi przede wszystkim o system walki radioelektronicznej ALQ-213 oraz systemy samoobrony. Amerykański koncern rozważa zamontowanie ich na niektórych modelach oferowanych maszyn. W grę wchodzą zarówno produkowane w Polsce wojskowe S-70i (Plany PZL Mielec, 2011-09-08), wojskowe oraz rządowe odmiany S-92 (S-92 nad Afganistanem, 2011-02-01) i S-76 (300 S-76 z Aero Vodochody, 2011-05-04).

Rozmowy pomiędzy dwoma podmiotami wiążą się bezpośrednio z prowadzonym od 2010 przetargiem na nowy wielozadaniowy śmigłowiec morski dla duńskich sił zbrojnych. Jeszcze do niedawna w konkursie rozpatrywane były trzy typy śmigłowców: AugustaWestland AW-159 Wildcat, Sikorsky MH-60R Seahawk i Eurocopter AS565 MB Panther. Na początku br. dowódca duńskiego połączonego skrzydła powietrznego z siedzibą w bazie wojsk lotniczych w Karup, podpułkownik Steen Ulrich, ogłosił jednak decyzję o rezygnacji z oferty Eurocoptera.

Konkurent MR-60R, AW-159 / Zdjęcie: AugustaWestland

Negocjacje Sikorskiego z Termą mogą zostać sfinalizowane po ewentualnym wyborze MH-60R. Podobne rozmowy sfinalizowała już AugustaWestland. Udało jej się osiągnąć porozumienie o potencjalnej współpracy przy realizacji omawianego kontraktu z innym duńskim przedsiębiorstwem, oferującym rozwiązania elektroniczne dla sił zbrojnych - Systematic.

Przetarg na nowe śmigłowce morskie związany jest z planowanym wycofaniem ze służby do 2017 wykorzystywanych obecnie Super Lynx Mk 90B. W linii pozostaje 7 śmigłowców tego typu, od kiedy 8. rozbił się w sierpniu 2011 na Grenlandii. Zwycięzca przetargu ma być ogłoszony jeszcze w bieżącym roku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.