Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Neuron oblatany

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 grudnia 2012

Dziś został oblatany demonstrator technologii europejskiego bezzałogowego samolotu bojowego Neuron. Seryjne bezzałogowce na jego bazie mają wejść do służby w 2030.

Według informacji lidera programu Neuron – Dassault Aviation, pierwszy lot prototypu (demonstratora technologii) bbsl Neuron odbył się w bazie Istres na południu Francji. Lot trwał 25 minut i odbył się bez problemów. Bezzałogowy samolot kontrolowało dwóch operatorów z ziemi.

W swym oświadczeniu minister obrony Francji podkreślił, że dzisiejszy oblot to kolejny krok dla zapewnienia autonomii europejskiego przemysłu zbrojeniowego. W programie nEUROn (Prezentacja nEUROn-a, 2012-01-20), który został uruchomiony w 2003 liderem jest Francja, a jej partnerami są Włochy, Szwecja, Hiszpania, Szwajcaria i Grecja. Wartość obecnej fazy programu wynosi 406 mln Euro. Połowę z tych kosztów ponosi Paryż. Wejście do linii seryjnych samolotów, które mają powstać w efekcie program Neuron jest planowane na 2030.

Testy demonstratora technologii mają odbywać się we Francji do 2014. Później próby operacyjne Neurona mają być kontynuowane w szwedzkiej bazie Vidsel. Końcowe badania, obejmujące pomiary charakterystyk stealth i realne strzelania są planowane na włoskim poligonie Perdadesfogu.

Zdjęcia: Dassault Aviation


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.