Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie jednak z AW101

Lotnictwo wojskowe, 11 grudnia 2012

Indyjskie ministerstwo obrony postanowiło utrzymać w mocy zawarte z AgustąWestland porozumienie na dostawę 12 ciężkich śmigłowców AW101 dla wojsk lotniczych tego państwa.

AW 101 / Zdjęcie: AgustaWestland

Informacja została podana przez lokalne media, powołujące się na źródła w resorcie obrony. Kontrakt na dostawę 12 śmigłowców AW101 w wersji VIP został zawarty z włosko-brytyjską AgustąWestland jeszcze w 2010 (Indie kupiły AW101, 2010-03-12). Jego wartość wynosi 560 mln Euro. Wiropłaty mają trafiać do wojsk lotniczych Indii począwszy od 2013.

W ostatnim czasie pojawiły się jednak informacje, że umowa może zostać anulowana. Powodem były podejrzenia o branie łapówek przy realizacji kontraktu z producentem wiropłatów (Indyjsko-włoskie kłopoty AgustaWestland, 2012-10-30). Śledztwo w tej sprawie prowadzi włoska prokuratura. Oddzielne dochodzenie zostało wszczęte przez indyjskie przedstawicielstwo dyplomatyczne we Włoszech, na życzenie władz w New Delhi.

Indyjskim mediom udało się dotrzeć do informacji, według których wyniki prowadzonego przez ambasadę w Rzymie śledztwa nie wykazały bezpośrednich dowodów zaistnienia korupcji przy omawianym przetargu. Z tego względu minister obrony Indii, A. K. Anthony podjął decyzję o realizowaniu porozumienia sprzed 2 lat.

Według resortu obrony, indyjskie władze zachowały jednak możliwość wszczęcia czynności procesowych wobec przedstawicieli włosko-brytyjskiej spółki w sytuacji pojawienia się bezsprzecznych dowodów korupcyjnych. Możliwość taka może zaistnieć zarówno w trakcie realizacji kontraktu, jak i bezpośrednio po jego zakończeniu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.