Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy C-130J dla Iraku

Lotnictwo wojskowe, 14 grudnia 2012

Przedstawiciele Lockheed Martina poinformowali o przekazaniu wczoraj wojskom lotniczym Iraku pierwszego z sześciu zamówionych przez Bagdad samolotów transportowych C-130J Super Hercules.

Obecnie wojska lotnicze Iraku dysponują trzema ex-amerykańskimi C-130E Hercules / Zdjęcie: Lockheed Martin

Według komunikatu Lockheed Martina dwa kolejne samoloty są już w drodze do Iraku. Pozostałe trzy zostaną dostarczone w przyszłym roku. W 2008 rząd Iraku podpisał z USA umowę o zakupie 6 nowych transportowców C-130J, w pakiecie z 28 silnikami Rolls-Royce AE 2100D3, ośmioma systemami ostrzegającymi przed nadlatującymi pociskami rakietowymi AAR-47 oraz identyczną liczbą wyrzutni flar i dipoli AN/ALE-47.

Umowa przewiduje także zapewnienie usług serwisowych, dostawy części zamiennych oraz szkolenie załóg (Herculesy dla Iraku, 2012-10-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.