Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irackie F-16 w 2014

Lotnictwo wojskowe, 22 sierpnia 2012

Według nieoficjalnych informacji, pierwsza partia zamówionych w ubiegłym roku F-16C/D Block 52 dla irackich wojsk lotniczych dotrze do odbiorcy w 2014, kilkanaście miesięcy po pierwotnie wskazywanym terminie.

F-16C/D w jednym z najnowszych wariantów powinny dać techniczną przewagę nad myśliwcami większości sąsiadów Iraku, łącznie z Iranem, którego wojska lotnicze borykają się ze skutkami długotrwałego embarga. Eskadry wyposażone w nowy sprzęt nie osiągną jednak gotowości operacyjnej przed 2020-2024 / Zdjęcie: USAF

Bagdad kupił 18 myśliwców Lockheed Martina, z opcją na kolejne 18, pod koniec lata 2011. Według ówczesnych, nieoficjalnych informacji (fakt podpisania umowy nie został publicznie potwierdzony) dostawy pierwszych F-16C/D Block 52 miały zostać zrealizowane pod koniec 2012 lub w 2013.

Kiedy w grudniu ubiegłego roku Pentagon zlecił Lockheed Martinowi wyprodukowanie pierwszej partii 18 samolotów (Początek budowy irackich F-16, 2011-12-06), stało się jasnym, że terminów tych nie da się dotrzymać. Nie podano jednak nowych dat, poza lakonicznym stwierdzeniem o zakończeniu realizacji kontraktu w 2018, co jednak dotyczyło usług dodatkowych.

Według doniesień agencyjnych, w czasie wczorajszej wizyty wysokich rangą amerykańskich oficerów w irackiej bazie lotniczej Balad, jeden z nich poinformował nieoficjalnie, że pierwsza partia szesnastek zostanie przekazana odbiorcy we wrześniu 2014. Trudno zweryfikować te doniesienia, faktem jest jednak, że 3-letni okres budowy i testowania samolotów jest zgodny z terminami realizacji wielu innych zleceń tego typu (w przypadku polskich F-16 między podpisaniem umowy a pierwszymi dostawami minęło 3,5 roku).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.