Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Herculesy dla Iraku

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 października 2012

Przedstawiciele BAE Systems poinformowali o otrzymaniu zlecenia na dostawy 8 wozów zabezpieczenia technicznego M88A2 Hercules dla wojsk lądowych Iraku.

M88A2 Hercules znajdują się w wyposażeniu sił zbrojnych przeszło 20 państw świata. Największa liczba tych wozów jest wykorzystywana przez wojska lądowe oraz Korpus Piechoty Morskiej USA, odpowiednio: ponad 500 (z łącznie 748 egz. zamówionych) oraz 75 egz. / Zdjęcie: BAE Systems

O otrzymanym zamówieniu producent poinformowała wczoraj. Wartość porozumienia szacowana jest na 31,8 mln USD. Prace nad montażem wozów mają rozpocząć się pod koniec 2013. Zakończenie dostaw planowane jest na połowę 2014. W realizację kontraktu zaangażowane będą trzy fabryki BAE System w Pensylwanii, Aiken oraz Yorku. Te ostatnie mają być odpowiedzialne za dostawy kadłubów do budowanych pojazdów.

Nie jest to pierwsze zamówienie Bagdadu na Herculesy. Do tej pory producent przekazał Irakijczykom łącznie 16 wozów tego typu. Dostawy bazowały, m.in. na umowach z 2008 (Irak kupi od USA broń za 6 mld USD, 2008-12-12).

Wybór M88A2 przez Irak jest naturalnym posunięciem, mając na uwadze fakt, że wojska lądowe tego kraju otrzymały już 140 czołgów podstawowych M1A1 Abrams (Ostatnie Abramsy dla Iraku, 2012-09-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.