Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Norinco VN4 dla Wenezueli

Wojska lądowe, 19 marca 2013

Wkrótce Gwardia Narodowa Wenezueli odbierze kolejną partię wozów opancerzonych Norinco VN4.

Wozy opancerzone Norinco VN4 przeznaczone dla Gwardii Narodowej Wenezueli / Zdjęcie: via Santiago Rivas

W 2012 Caracas zakupiło od Norinco 141 wozów, w tym 111 VN-4 4x4. W grudniu ub. r. do rąk żołnierzy Gwardii Narodowej Wenezueli trafiła pierwsza partia 30 pojazdów. Niektóre z nich w wersji VN-4.

VN-4 4x4 zostały zaprojektowane specjalnie dla potrzeb sił szybkiego reagowania czy policji, w trakcie operacji pokojowych i antyterrorystycznych. Pojazdy mają 2-osobową załogę i mogą przewozić do 8 osób desantu. Prędkość maksymalna wynosi 115 km/h, a zasięg 700 km. Mogą być uzbrojone w broń maszynową kalibru 7,62 mm lub 12,7 mm.

Kolejna partia sprzętu została już wyprodukowana i wysłana koleją z wytwórni do portu, celem załadowania na pokład statku płynącego do Wenezueli. Pojazdy dotrą do odbiorcy za kilka tygodni.

Jest to kolejna partia sprzętu i uzbrojenia, która w ostatnim czasie wzmocniła Boliwariańską Gwardię Narodową Wenezueli (Beretta dla Wenezueli, 2012-11-17). Warto przypomnieć, że jest to czwarty rodzaj sił zbrojnych (FANB) tego państwa, obok wojsk lądowych (ENBV), marynarki wojennej (ANBV) i lotnictwa (AMBV).

Na podstawie informacji Santiago Rivasa


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.