Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Marek Czerwiński

Włoska fabryka amunicji Northwest nie jest przedsiębiorstwem dużym. Nie może również poszczycić się długimi tradycjami, bowiem powstała zaledwie 13 lat temu. Na dodatek niespecjalnie dba o reklamę. A jednak, mimo to, jej oferta zasługuje na szczególną uwagę naszych strzelców i myśliwych. Dlaczego? Sprawa jest prosta - Northwest produkuje naboje sztucerowe i wyczynowe z pociskami wysokiej klasy za dużą niższą cenę, niż producent amunicji bazowej.

Szeroka gama pocisków V-Max będących w ofercie włoskiego producenta / Zdjęcie: Northwest

Przykładem może być nabój Northwest kalibru .223 Remington z ciężkim pociskiem Hornady BTHP, który jest o połowę tańszy niż oryginał Made in USA.

Jak wiadomo, wyspecjalizowane pociski małych kalibrów - na przykład .222 i .223 Remington - o kontrolowanej deformacji są bardzo rzadkie i w związku z tym drogie. Zwykłych pocisków półpłaszczowych - z lekko odsłoniętym, wystającym ołowianym wierzchołkiem - nie brakuje, ale konia z rzędem temu, kto znajdzie dobry i celny pocisk ekspansywny z plastikowym szpicem oraz ścięciem dennym (Boat Tail) za zbliżone pieniądze. (ciąg dalszy w numerze)

Broń i Amunicja - 05/2008
Drukuj Góra