Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Marek Czerwiński

Gdy myśliwy, żołnierz, czy po prostu ktoś zafascynowany bronią pragnie doskonalić sztukę strzelania z karabinu, zawsze staram się zapytać w jakim celu to robi. Odpowiedzi bywają różne.

Zamaskowany strzelec ze sztucerem Howa M1500 / Zdjęcie: Marek Czerwiński

Żołnierz wyjeżdża na misję (mówiąc wprost - na wojnę) i chciałby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwy powrót. Dobry powód. Łowca chce polować w trudnych warunkach, na przykład w górach, gdzie preferowane są dalekie strzały i nie stać go pudła, bowiem to dużo kosztuje. Zrozumiałe. Strzelec sportowy chce zacząć karierę zawodniczą lub całe lata spędza na strzelnicach, a wyniki ma ciągle nie takie jak trzeba i sukcesów brakuje. W tym ostatnim przypadku sprawa jest poważna, ale doświadczony instruktor wskaże oczywiste błędy i postara się je wyeliminować. Czasem ktoś stwierdzi, że bardzo lubi broń, a celny strzał sprawia mu niekłamaną radość. W porządku - rekreacja strzelecka może dawać dużą frajdę. Najmniej sensowną odpowiedzią, którą usłyszałem była chęć zwiększenia własnego bezpieczeństwa, zdobycie umiejętności z zakresu samoobrony. Można i tak, ale lepiej w tym celu uczyć się technik walki wręcz i strzelania z pistoletu, pompki czy innej krótkiej śrutowki. (ciąg dalszy w numerze)

Broń i Amunicja - 05/2008
Drukuj Góra