Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Arkadiusz Michalczyk

W dniach 27-28 września 2008 na terenie strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Siemianowicach-Bańgowie, odbyły się już po raz trzeci Mistrzostwa Polski w konkurencjach Pistolet Praktyczny-1, Pistolet Praktyczny-2, Wielodystans-1 i Seria Czasowa-25. W piękne, wrześniowe dni strzelnica w Siemianowicach gościła entuzjastów strzelań pistoletowych o zwiększonym stopniu trudności (w odróżnieniu od konkurencji Pistolet centralnego zapłonu uprawianej przez grupę powszechną).

III Mistrzostwa Polski w konkurencjach lokowanych między strzelectwem statycznym a dynamicznym rozgrywane w Siemianowicach-Bańgowie. Na zdjęciu charakterystyczne tarcze konkurencji Pistolet Praktyczny-2 / Zdjęcie: Arkadiusz Michalczyk

Dzięki staraniom Zarządu Związku Strzelectwa Praktycznego i współpracy z OZSS w Katowicach - czy się to komuś podoba czy nie - rozegrano już po raz trzeci Mistrzostwa Polski. Konkurencje te weszły do ogólnopolskiego kalendarza imprez strzeleckich pod patronatem Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Jak pokazuje śląski przykład, dzięki działaczom i pasjonatom sportu strzeleckiego można organizować ciekawe zawody, na których każdy znajdzie coś dla siebie. O ile w konkurencji Wielodystans-1 konieczne jest szybkie i perfekcyjne operowanie bronią lewą i prawą ręką, jak również strzelanie z dwóch postaw strzeleckich (stojąc i klęcząc), to w Serii czasowej czy Pistolecie Praktycznym-1 główny nacisk postawiony jest na precyzję strzału. Konkurencje te są wspaniałą formą treningu przygotowawczego do strzelań praktycznych według przepisów IPSC czy IDPA, bowiem wymuszają na zawodniku konieczność szybkiego i celnego strzelaniach w ostrych reżimach czasowych, jak na przykład przysłowiowy dublet w ciągu 2 sekund z odległości 10 metrów. Zarówno strzelający praktycznie, jak i tak zwani punktciarze chętnie przybywają i rywalizują między sobą w zawodach, które zajmują miejsce pomiędzy strzelaninami statycznymi, a dynamicznymi (na przykład pod patronatem IPSC). Jak widać, współpraca pomiędzy organizacjami propagującymi sport strzelecki jest możliwa i - pomimo odmienności przepisów danych konkurencji - łączy pasjonatów broni oraz sportowej rywalizacji.

Dekoracji zwycięzców poszczególnych konkurencji dokonywali (od lewej): delegat techniczny PZSS Marian Dąbkowski, kierownik zawodów Artur Ochniak, kierownik biura obliczeń Janusz Michałowski i sędzia główny Michał Krajewicz / Zdjęcie: Arkadiusz Michalczyk

Organizatorzy dołożyli starań i przygotowali wspaniałe nagrody w postaci pięknych okazjonalnych medali, jak i okazałych pucharów i dyplomów. Martwi tylko fakt, że zauważalny jest spadek liczby osób biorących udział w zawodach strzeleckich. Nowych pasjonatów jest niewielu, co w sposób oczywisty przekłada się na frekwencje. I tutaj od razu pojawia się pytanie - ile pozwoleń wydano w Polsce w tym roku na broń do celów sportowych? Chcielibyśmy, aby urzędnicy w niebieskich mundurkach, opłacani z naszych podatków i posiadający nadal moc wydawania decyzji dołączyli do naszego szacownego grona, a przede wszystkim, aby odstąpili od zbrodniczego zamiaru unicestwienia sportu strzeleckiego w Rzeczypospolitej.

Wyniki

Najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Wielodystans-1

1. Krzysztof Moryś
2. Zbigniew Świeczek
3. Rafał Steczek
4. Mariusz Głowacki
5. Tomasz Kucharski
6. Adrian Pudlik

Seria Czasowa-25

1. Krzysztof Fojcik
2. Marian Błaut
3. Mariusz Głowacki
4. Witold Kuczyński
5. Zbigniew Świeczek
6. Krzysztof Moryś

Pistolet Praktyczny-1

1. Krzysztof Fojcik
2. Tomasz Kucharski
3. Zbigniew Świeczek
4. Marian Błaut
5. Zbigniew Braksator]
6. Zbigniew Ciaszkiewicz

Pistolet Praktyczny-2

1. Zbigniew Świeczek
2. Tadeusz Gołąb
3. Dariusz Parzniewski
4. Krzysztof Fojcik
5. Krzysztof Sanecznik
6. Zbigniew Ciaszkiewicz

Klasyfikacja łączna Najwszechstronniejszy Zawodnik

1. Zbigniew Świeczek
2. Krzysztof Moryś
3. Krzysztof Fojcik

Zwycięzcy zawodów / Zdjęcie: Arkadiusz Michalczyk


Broń i Amunicja - 05/2008
Drukuj Góra