Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Jakub Link-Lenczowski

Rozmawiając z początkującymi pasjonatami strzelectwa pneumatycznego prędzej czy później można się spodziewać pytania: Jaką wiatrówkę mógłbyś polecić, tak do 300 złotych? Tylko, żeby była mocna, celna i niezawodna. Oczywiście najlepiej, aby w ramach powyższego budżetu dało się jeszcze dokupić celownik optyczny. Poniższy tekst będzie próbą, częściowej odpowiedzi na owo, jakże sakramentalne, pytanie.

Slavia 634 po wyjęciu z fabrycznego opakowania. W porównaniu z poprzednikami modelami najnowszy karabinek ma o wiele bardziej zwartą budowę / Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Czy da się kupić tanio i dobrze? Oczywiście, że tak! Czy mając budżet około trzystu złotych można kupić nową wiatrówkę wraz z celownikiem optycznym? Osobiście odradzam, jednak wcale nie oznacza to, iż na rynku nie ma niedrogich pneumatyków stworzonych głównie do zabawy. Dlatego, odstępując od tradycji opisywania drogich karabinków PCP, mam przyjemność przedstawić Slavię 643 w zestawie z celownikiem Delta Optical Classic.

Dzięki uprzejmości sklepu Cekaus redakcja Broni i Amunicji otrzymała do przetestowania karabinek z montażem i celownikiem optycznym. Cały zestaw został skomponowany tak, aby za stosunkowo niską cenę zapewnić początkującym strzelcom ambitną rekreację.

Delta Optical Classic 3-9x40, budżetowy celownik charakteryzujący się niezłym wykonaniem. Pierścienie montażu E59 łączone są w płaszczyźnie pionowej, dzięki czemu pasują do szyn o średnicy 9,5-13 mm / Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Slavia 634 to sprężynowy karabinek pneumatyczny wytwarzany przez Czeską Zbrojovkę - uznanego producenta broni z Uherskiego Brodu. Nasi południowi sąsiedzi mają już wieloletnie tradycje w produkcji wiatrówek. Slavia to udane modele sprężynowe 630 i 631 Lux, a dla miłośników bardziej zaawansowanych konstrukcji przygotowano karabinek PCP S200. Model 634 to najnowsze dzieło czeskiego producenta, a przy jego projektowaniu zostały uwzględnione uwagi użytkowników eksploatujących wcześniejsze karabinki.

Slavię 634 otrzymujemy zapakowaną w dobrze spasowane pudełko z grubej tektury, karabinek jest owinięty w folię i unieruchomiony specjalnymi wkładkami. Takie podejście świadczy o dbałości producenta, aby sprzęt dotarł nienaruszony do odbiorcy, nawet jeśli będzie musiał pokonać długa drogę. Po rozpakowaniu naszym oczom ukazuje się ładnie wykonany, zgrabny karabinek. Bukowa osada jest dobrze spasowana z systemem, zaś oksyda części metalowych położona jest równo i porządnie. Wprawdzie brakuje jej połysku i głębi oksydy niemieckiej lub angielskiej, jednak Czesi nie mają powodu do wstydu. Przyglądając się modelowi 634 można zauważyć, iż najnowsza Slavia jest bardziej modyfikacją swoich poprzedniczek, niż nową konstrukcją. (ciąg dalszy w numerze)

Broń i Amunicja - 05/2008
Drukuj Góra