Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Bartosz Szymonik

Przewaga na airsoftowym polu walki leży nie tylko w taktycznych umiejętnościach graczy, ale kryje się również w posiadanych przez nich replikach. Typowe modele zasilane elektrycznie (znane pod nazwą AEG, Airsoft Electric Gun), pod względem osiągów - zasięgu czy szybkostrzelności - nie różnią się od siebie niemal w ogóle, a ich jedyną, rzucającą się w oczy, odmienną cechą jest wygląd zewnętrzny. Niemniej jednak, na rynku można znaleźć wiele komponentów umożliwiających zmodyfikowanie repliki i podniesienie jej osiągów.

Zasilana elektrycznie replika po  modyfikacji /zdjęcie: Bartosz Szymonik

Seryjnie sprzedawane AEG-i pozwalają na skuteczne trafienie celu z odległości nie większej niż 25-35 metrów. Każda przeróbka podnosząca zasięg, chociaż o kilka metrów, daje olbrzymią przewagę. Nawet, jeżeli celność nie zostanie poprawiona, to owe kilka metrów więcej pozwoli przycisnąć przeciwnika do ziemi. Taktyczne korzyści wynikające z posiadania zmodyfikowanej repliki to tylko jedna sprawa, druga, ważniejsza dla większości graczy, to zwiększenie realizmu. 30-metrowy zasięg ma się nijak do prawdziwego pola walki, a airsoft , mimo że jest tylko zabawą, aspiruje do jak najwierniejszego odwzorowania realiów. Dlatego też gracze ASG bardzo często zwiększają możliwości swoich replik lub dodają do nich dodatkowe wyposażenie, wszystko po to, aby jak najbardziej zbliżyć się do oryginału. Na świecie (zwłaszcza w Japonii) istnieją firmy specjalizujące się w produkcji zestawów do modyfikacji AEG w taki sposób, aby przypominały broń używaną w filmach (takich jak Helikopter w ogniu , Kompania Braci czy Aliens ) lub przez określone oddziały wojskowe.

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 02/2005
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.