Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Leszek Posłuszny

Zakończenie polowania wieńczy pokot . Ustrzeloną zwierzynę układa się według hierarchii ważności, na rogu myśliwskim odgrywane są odpowiednie sygnały, a następnie prowadzący ogłasza, kto został królem polowania. Chwila ta, jakże miła dla najlepszego strzelca, ma również swoją przeciwwagę - ostatnim elementem kończącym łowy jest wskazanie króla pudlarzy.

Prawdziwy komfort podczas przystrzeliwania, stół z pełną regulacją /Zdjęcie: Leszek Posłuszny

Mimo, że myśliwi robią wszystko, aby ustrzec się tego miana, to jednak zawsze jakiś procent strzałów nie dochodzi celu. Późniejsze tłumaczenia, że zwierzyna za szybko biegła, a kaczka leciała za wysoko, wzbudzają tylko ogólną wesołość i potęgują liczbę docinków oraz żartów adresowanych do króla pudlarzy. Dobrze, gdy zwierzyna ujdzie cało. Gorzej, gdy zostanie zraniona - dochodzenie postrzałka nie zawsze jest skuteczne. Co zrobić, aby uniknąć takich sytuacji? Odpowiedź jest prosta - zadbać o celność broni. Przepisy regulujące tok polowań nakładają na myśliwych obowiązek corocznego sprawdzenia stanu technicznego broni oraz jej przystrzelania. O ile stan techniczny może zostać sprawdzony przez rusznikarza lub instruktora strzelectwa myśliwskiego, o tyle przystrzelania powinien dokonać jej właściciel. Prawidłowe wykonanie tej czynności nie jest skomplikowane, wymaga jednak pewnego minimum wiedzy, czasu i cierpliwości oraz dostępu do odpowiedniej strzelnicy.

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 01/2006
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.