Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Bartosz Szymonik

Po 1. stycznia 2004, kiedy weszła w życie Ustawa z dnia 14 lutego 2003 roku o zmianie ustawy o broni i amunicji (...), w myśl której wiatrówki o początkowej energii kinetycznej śrutu mniejszej niż 17 J przestały być prawnie uznawane za broń, okazało się, że bez żadnych formalności można stać się posiadaczem szerokiej gamy pistoletów i rewolwerów pneumatycznych.

Testowane wiatrówki  pistoletowe zasilane nabojami CO2 /Zdjęcie: Bartosz Szymonik

Na rynku pojawiło się bardzo dużo wiatrówek, początkowo przede wszystkim chińskich, o których wiadomo dwie rzeczy, iż są tanie i nie zawsze wysokiej jakości. Później sytuacja uległa zmianie i coraz większą popularnością cieszą się wyroby renomowanych producentów, droższe, ale znacznie lepszej jakości.

W grupie urządzeń pneumatycznych (bo w myśl ustawy już nie broni ) dostępnych bez pozwolenia ani rejestracji, można wyodrębnić trzy grupy, dzieląc ze względu na rodzaj zasilania. Pierwsza to klasyczne łamane wiatrówki (konstrukcje tłokowe, jednostrzałowe, zarówno krótkie jak i długie), drugą stanowią modele PCP (zasilane z integralnych zbiorników sprężonego powietrza), zaś ostatnią, najważniejszą w tym artykule, wiatrówki zasilane standardowymi, 12-gramowymi nabojami CO2.

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 01/2006
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.