Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

APKWS zwalcza cele nawodne

Lotnictwo wojskowe, 10 kwietnia 2013

BAE Systems przeprowadziła kolejne próby APKWS. Tym razem sprawdzano skuteczność działania uzbrojenia przeciwko celom nawodnym.Jedna z małych łodzi trafiona pociskiem APKWS

Dzisiaj producent poinformował o przeprowadzeniu pierwszej tego rodzaju próby pocisku Advanced Precision Kill Weapon System (APKWS). Dokładny termin strzelania nie został ujawniony.

W trakcie testu odpalono 10 pocisków, pojedynczo i salwami, odnotowując 100% skuteczność. Użyto głowic ćwiczebnych, Mk 152 – odłamkowych i Mk 149 z pociskami podkalibrowymi.

Nosicielem uzbrojenia był śmigłowiec UH-1Y należący do US Marine Corps, natomiast celami – zakotwiczone i pływające małe łodzie, znajdujące się w odległości 2-4 km od wiropłata. Cele zostały podświetlone przez inny śmigłowiec – MH-60S US Navy.

Zbliżenie pokazujące skalę zniszczeń / Zdjęcia: BAE Systems

Amerykańska marynarka wojenna zamierza przystosować do przenoszenia APKWS nie tylko samoloty AV-8B Harrier i F/A-18E/F Super Hornet, ale również śmigłowce MH-60R/S. Ostatnio przeprowadzono próby użycia tego uzbrojenia także przez statki powietrzne US Air Force (A-10 odpala APKWS II, 2013-04-03).

Jak podaje BAE Systems, od marca 2012 w trakcie działań bojowych w Afganistanie odpalono ponad 100 APKWS.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.