Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się M-346

Lotnictwo wojskowe, 12 maja 2013

Wczoraj w czasie lotu testowego rozbił samolot szkolny Alenia Aermacchi M-346. Jego pilot zdołał się katapultować.

Zdjęcie: Alenia Aermacchi

Do wypadku doszło 20 minut po starcie z lotniska Turin-Caselle. Samolot M-346 rozbił się ok. 19:00 niedaleko miejscowości Val Bormida (między miastami Dego i Piana Crixia) na pograniczu prowincji Cuneo i Savona. Pilotowi udało się katapultować i bezpiecznie wylądować na spadochronie. Nie odnotowano żadnych strat na ziemi.

W akcji ratowniczej brały udział lokalne służby ratownictwa górskiego, straż pożarna i dwa śmigłowce. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Alenia Aermacchi powołała wewnętrzną komisję do wyjaśnienia tej kwestii.

Poprzedni wypadek M-346 miał miejsce w 2011 po pokazach w Dubaju (Rozbił się M-346 Master, 2011-11-18). Dwóm członkom jego załogi udało się wówczas szczęśliwie katapultować.

Rozbity wczoraj samolot to dwusilnikowy Alenia Aermacchi M-346 nr rej. CPX617, nr ser. 6964/003.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.