Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dalsze próby pokładowe X-47B

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 23 maja 2013

W ramach kolejnego etapu prób na pokładzie lotniskowca, bojowy bezzałogowiec X-47B wykonuje operacje lądowania z natychmiastowym startem.

X-47B po przyziemieniu na pokładzie lotniskowca USS George HW Bush / Zdjęcie: US Navy

Od kilku dni bojowy bezzałogowy statek latający Northrop Grumman X-47B wykonuje na pokładzie lotniskowca USS George HW Bush (CVN-77) operacje touch-and-go, czyli lądowania z natychmiastowym startem, bez zatrzymywania się podczas dobiegu. Jest to jeden z krytycznych elementów, które w przyszłości pozwolą na eksploatowanie bezzałogowego lotnictwa pokładowego US Navy.

W połowie bieżącego miesiąca X-47B dokonał historycznego wyczynu, startując z lotniskowca (X-47B startuje z lotniskowca , 2013-05-15).

Jednak w celu zapewnienia dokładnego i bezpiecznego lądowania na niewielkim, zmieniającym położenie pokładzie lotniskowca idącego przez morze, konieczne jest posiadanie niezawodnych sieci i urządzeń łączności, które umożliwiają niezakłóconą transmisję danych i poleceń ze stanowiska operatora do komputera sterującego lotem bezzałogowca.

Jak mówi kpt. Jaime Engdahl, zarządzający programem X-47B, przeprowadzone próby dowodzą, że bbsl jest zdolny do wykonania lądowania z natychmiastowym startem z pokładu idącego lotniskowca w sposób powtarzalny i bezpieczny, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych urządzeń precyzyjnej nawigacji.

W następnych miesiącach planowane jest przeprowadzenie kolejnych lądowań z użyciem lin hamujących. Pierwszy etap będzie zrealizowany w Naval Air Station Patuxent River, podobnie jak poprzednio (Pierwsze lądowanie X-47B z użyciem liny hamującej, 2013-05-07). Do końca br. bezzałogowiec wykona także analogiczne lądowania na pokładzie lotniskowca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.