Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze lądowanie X-47B z użyciem liny hamującej

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 07 maja 2013

Na terenie bazy US Navy Patuxent River przeprowadzono pierwsze lądowanie bbsl X-47B z użyciem haka i liny hamującej. Metoda taka stosowana jest na lotniskowcach.  Historyczne lądowanie X-47B z użyciem liny hamującej / Zdjęcie: Northrop Grumman

Lądowanie na lotniskowcu jest jedną z najtrudniejszych operacji wykonywanych przez samoloty pokładowe.

Próbę z udziałem bojowego bezzałogowego statku latającego Northrop Grumman X-47B wykonano 4 maja. W trakcie podejścia i lądowania lotem bezzałogowca sterował komputer, nadzorowany przez człowieka.

Dotychczas przeprowadzono także badania związane z osiągami bsl, własnościami lotnymi, zdolnościami nawigacyjnymi oraz startami z katapulty (X-47B zakończył etap testów, 2012-12-19, Naziemne testy X-47B, 2012-11-30).

Pod koniec bieżącego miesiąca mają rozpocząć się próby lądowania X-47B na pokładzie lotniskowca USS George H. W. Bush (CVN-77). Przedtem jednak konieczne jest wykonanie serii lądowań na lądzie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.