Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy C-17 poleciał do Indii

Lotnictwo wojskowe, 13 czerwca 2013

Pierwszy z zamówionych przez wojska lotnicze Indii samolotów transportowych C-17 Globemaster III odleciał do macierzystego kraju.

C-17 w barwach wojsk lotniczych Indii po starcie z Palmdale / Zdjęcie: Boeing

Samolot wystartował z lotniska w zakładach Boeinga w Long Beach 11 czerwca. Jego oficjalne przekazanie miał miejsce w styczniu br. (Pierwszy indyjski C-17 przekazany, 2013-01-24) jednak przed przelotem do Indii konieczne było jeszcze przeprowadzenie prób w locie w bazie US Air Force Edwards.

Jak stwierdził wicemarszałek lotnictwa SRK Nair, była to chwila oczekiwana od dawna. Dzięki C-17 wojska lotnicze Indii zyskają zdolność do wykonywania misji humanitarnych i transportu strategicznego, dodał marszałek Nair.

Kontrakt na dostawę 10 transportowców został zawarty w lutym ub. r. Koszt zakupu samolotów wyniósł 1,78 mld USD (Boeing i indyjskie C-17, 2012-02-03). W bieżącym roku Boeing dostarczy Indiom jeszcze 4 Globemastery. W 2014 dołączy do nich pozostałych 5.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.