Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy indyjski C-17 przekazany

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 24 stycznia 2013

Boeing poinformował wczoraj o formalnym przekazaniu Indiom pierwszego z 10 zamówionych ciężkich samolotów transportowych C-17 Globemaster III. Przechodzi ona obecnie finalną fazę testów przed przelotem do Indii.

Pierwszy C-17 Globemaster III w barwach wojsk lotniczych Indii / Zdjęcie: Boeing

Ciężki transportowiec został przekazany Indiom we wtorek. Uroczystość nie wiąże się jednak z natychmiastowym przelotem do kraju użytkownika. Oblot C-17 nastąpił dopiero 11 stycznia br., dlatego obecnie jest kontynuowany pełen cykl testów weryfikujących sprawność działania maszyny na terenie bazy wojsk lotniczych Edwards w Kalifornii. W przypadku tego samolotu przebazowanie do Azji opóźni się dodatkowo ze względu na szkolenie pierwszej grupy indyjskich pilotów i mechaników.

Przekazanie pierwszego Globemastera III jest zgodne z terminarzem dostaw zapisanym w umowie z czerwca 2011 (Umowa o indyjskich C-17, 2011-06-16). Zakłada ona sprzedaż Indiom 10 C-17 wraz z wyposażeniem dodatkowym i usługami serwisowymi. Z kontraktu o ich budowie, zawartego między USAF – pośrednikiem transakcji eksportowej w ramach FMS – a Boeingiem, wynika, że cena jednostkowa samolotów wynosi 178 mln USD (Boeing i indyjskie C-17, 2012-02-03). Jednak wartość całego kontraktu, wraz z rozbudowanym pakietem serwisowym, ocenia się na 4-5 mld USD.

Amerykańska konstrukcja pokonała w przetargu rosyjskiego Ił-76 (Zgoda na indyjskie C-17, 2011-06-06). C-17 oferuje większy udźwig, co pozwala na transportowanie drogą powietrzną najcięższych w arsenale indyjskich wojsk lądowych czołgów podstawowych Arjun. Dostawy pozostałych 9 samolotów mają trwać do 2014, z czego w br. Indie powinny odebrać jeszcze 4 egz.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.