Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kil Hobarta skompletowany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 09 lipca 2013

Konsorcjum Air Warfare Destroyer Alliance poinformowało o skompletowaniu ostatniego elementu kilu pierwszego z serii niszczycieli rakietowych typu Hobart, przyszłego HMAS Hobart.

Przyszły HMAS Hobart na terenie stoczni ASC South w Technoport Australia w Adelaide. Okręt ma wejść do służby w 2016. Na początku 2014 scalony zostanie jego kadłub / Zdjęcie: AWD Alliance

Konsorcjum powołuje się na słowa ministra obrony Australii, Mike'a Kelly'ego. Ostatni z elementów kilu przyszłego HMAS Hobart jest zarazem 18 z 31 bloków konstrukcji australijskich niszczycieli rakietowych.

Kil Hobartów będzie mieścił w sobie m.in. elementy pionowych wyrzutni Mk41 dla pocisków przeciwbalistycznych/przeciwlotniczych SM-2, SM-6 i ESSM, układu pędnego oraz aparatury sonarowej.

Skompletowanie kilu HMAS Hobart stanowi kolejny istotny etap w procesie budowy okrętu. Wcześniej AWD Alliance informowało o dostarczeniu do należącej do Australian Submarine Corporation (ASC) stoczni ASC South, mieszczącej się w Technoport Australia w Adelaide masztu pierwszego z niszczycieli (Maszt pierwszego Hobarta, 2013-04-03) oraz o zakończeniu montażu jego mostku (Mostek pierwszego AWD, 2013-06-05). Raytheon dostarczył też systemy obrony bezpośredniej Phalanx dla australijskiego okrętu (Kolejny Phalanx dla Hobartów, 2013-04-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.