Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kil Hobarta skompletowany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 09 lipca 2013

Konsorcjum Air Warfare Destroyer Alliance poinformowało o skompletowaniu ostatniego elementu kilu pierwszego z serii niszczycieli rakietowych typu Hobart, przyszłego HMAS Hobart.

Przyszły HMAS Hobart na terenie stoczni ASC South w Technoport Australia w Adelaide. Okręt ma wejść do służby w 2016. Na początku 2014 scalony zostanie jego kadłub / Zdjęcie: AWD Alliance

Konsorcjum powołuje się na słowa ministra obrony Australii, Mike'a Kelly'ego. Ostatni z elementów kilu przyszłego HMAS Hobart jest zarazem 18 z 31 bloków konstrukcji australijskich niszczycieli rakietowych.

Kil Hobartów będzie mieścił w sobie m.in. elementy pionowych wyrzutni Mk41 dla pocisków przeciwbalistycznych/przeciwlotniczych SM-2, SM-6 i ESSM, układu pędnego oraz aparatury sonarowej.

Skompletowanie kilu HMAS Hobart stanowi kolejny istotny etap w procesie budowy okrętu. Wcześniej AWD Alliance informowało o dostarczeniu do należącej do Australian Submarine Corporation (ASC) stoczni ASC South, mieszczącej się w Technoport Australia w Adelaide masztu pierwszego z niszczycieli (Maszt pierwszego Hobarta, 2013-04-03) oraz o zakończeniu montażu jego mostku (Mostek pierwszego AWD, 2013-06-05). Raytheon dostarczył też systemy obrony bezpośredniej Phalanx dla australijskiego okrętu (Kolejny Phalanx dla Hobartów, 2013-04-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.