Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Ubaldo Diciotti

Marynarka wojenna, 16 lipca 2013

Włoska Fincantieri poinformowała o wodowaniu drugiego okrętu patrolowego zamówionego przez straż wybrzeża tego państwa, Ubaldo Diciotti.

Budowane dla Guardia Costiera patrolowce mają 94 m długości i 16 m szerokości. Rozwijają prędkość 18 w, a ich zasięg wynosi ponad 5 550 km. Wyporność to 3 600 t. Załogę stanowi 38 marynarzy. Okręt ma miejsce wystarczające do przyjęcia na pokład 18 dodatkowych członków służby oraz do podjęcia z wody 60 rozbitków. Dodatkową zaletą, zwiększającą ekonomiczność użytkowania jednostek, jest ich hybrydowy napęd, pozwalający na długotrwałe działanie przy małych lub bardzo małych prędkościach / Zdjęcie: Fincantieri

Ceremonia wodowania Ubaldo Diciotti odbyła się wczoraj na terenie stoczni producenta w Castellammare di Stabia na południu Włoch. Wzięli w niej udział przedstawiciele Fincantieri, a także przyszłego użytkownika okrętu, straży wybrzeża Włoch.

Ubaldo Diciotti to 2. z okrętów patrolowych zamówionych w przeszłości przez Guardia Costiera. Jego przekazanie zaplanowane jest na przełom 2013/2014. Dołączy wówczas do pierwszej z jednostek tego typu, Luigi Dattilo, która ma trafić do służby w najbliższym czasie.

Okręty zostały opracowane z myślą o działaniu na otwartym morzu w różnych warunkach pogodowych. Mają znaleźć zastosowanie w misjach poszukiwawczo-ratowniczych, przeciwpożarowych oraz zwalczania skażenia środowiska naturalnego. Wesprą też inne okręty Guardia Costiera w przeciwdziałaniu nielegalnej imigracji, zwłaszcza z Afryki Północnej, z nasileniem którego Włochy zmagają się od czasu Arabskiej Wiosny Ludów z 2011 (Egipt uniezależnia się od USA, 2011-07-03, Muamar Kaddafi został zabity, 2011-10-20).

Do wykonywania w/w zadań nowe okręty Guardia Costiera będą używały przenoszonych 4 łodzi półsztywnych oraz stacjonującego na ich pokładzie śmigłowca (AB212 lub AW139). Patrolowce zostały wyposażone w nowoczesne środki łączności i dowodzenia oraz zestawy radarowe zdolne do wykrywania skażenia na morzu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.