Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest trzech Arleigh Burke

Marynarka wojenna, 24 września 2013

US Navy nadała imiona trzem nowym niszczycielom rakietowym typu Arleigh Burke.

Generał dywizji John A. Toolan Jr., dowódca I Marine Expeditionary Force podczas niedawnej ceremonii chrztu niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke na terenie bazy morskiej w San Diego. W tle inny z okrętów tego typu, przyjęty do służby w 2010 USS Dewey (DDG 105) / Zdjęcie: US Navy

Niedawna ceremonia odbyła się na terenie bazy US Navy w San Diego, w Kalifornii. Ochrzczone okręty to budowane w dalszym ciągu niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke, przyszłe: USS John Finn (DDG 113), USS Ralph Johnson (DDG 114) i USS Rafael Peralta (DDG 115).

Pierwsze dwa okręty budowane są przez Huntington Ingalls Industries (HII). USS Rafael Peralta powstaje z kolei na terenie zakładów General Dynamics Bath Iron Works (BIW). Co ciekawe, w przypadku USS Ralph Johnson ceremonia chrztu odbyła się niespełna tydzień po uroczystym cięciu blach pod jego budowę (30. Arleigh Burke od HII, 2013-09-16). Jest to jednocześnie 30. okręt omawianego typu, który budowany jest przez HII.

Nowe okręty noszą imiona trzech amerykańskich żołnierzy biorących udział w, odpowiednio: 2. wojnie światowej, wojnie w Wietnamie oraz misji stabilizacyjnej w Iraku. Każdy z nich wykazał się dużym męstwem, a dwóch z nich, st. szer. Ralph Johnson i sierż. Rafael Peralta oddali życie. Wszyscy trzej otrzymali najwyższe odznaczenia wojskowe, w tym Medal Honoru i Krzyż Marynarki wojennej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra