Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chrzest trzech Arleigh Burke

Marynarka wojenna, 24 września 2013

US Navy nadała imiona trzem nowym niszczycielom rakietowym typu Arleigh Burke.

Generał dywizji John A. Toolan Jr., dowódca I Marine Expeditionary Force podczas niedawnej ceremonii chrztu niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke na terenie bazy morskiej w San Diego. W tle inny z okrętów tego typu, przyjęty do służby w 2010 USS Dewey (DDG 105) / Zdjęcie: US Navy

Niedawna ceremonia odbyła się na terenie bazy US Navy w San Diego, w Kalifornii. Ochrzczone okręty to budowane w dalszym ciągu niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke, przyszłe: USS John Finn (DDG 113), USS Ralph Johnson (DDG 114) i USS Rafael Peralta (DDG 115).

Pierwsze dwa okręty budowane są przez Huntington Ingalls Industries (HII). USS Rafael Peralta powstaje z kolei na terenie zakładów General Dynamics Bath Iron Works (BIW). Co ciekawe, w przypadku USS Ralph Johnson ceremonia chrztu odbyła się niespełna tydzień po uroczystym cięciu blach pod jego budowę (30. Arleigh Burke od HII, 2013-09-16). Jest to jednocześnie 30. okręt omawianego typu, który budowany jest przez HII.

Nowe okręty noszą imiona trzech amerykańskich żołnierzy biorących udział w, odpowiednio: 2. wojnie światowej, wojnie w Wietnamie oraz misji stabilizacyjnej w Iraku. Każdy z nich wykazał się dużym męstwem, a dwóch z nich, st. szer. Ralph Johnson i sierż. Rafael Peralta oddali życie. Wszyscy trzej otrzymali najwyższe odznaczenia wojskowe, w tym Medal Honoru i Krzyż Marynarki wojennej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.