Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Michael Murphy w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 07 października 2012

US Navy przyjęła oficjalnie do służby kolejny niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke, USS Michael Murphy (DDG 112).

Niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke o wyporności 8300-9200 t zaczęły wchodzić do służby w US Navy od 1991. Ich głównym uzbrojeniem są pociski rakietowe. Każdy z nich dysponuje 96 pionowymi wyrzutniami dla pocisków rodziny Harpoon, Tomahawk, RIM-66/-162. Kilkanaście niszczycieli przystosowano do przenoszenia antybalistycznych SM-3. Na zdjęciu USS Michael Murphy (DDG 112) / Zdjęcie: US Navy

Uroczystość odbyła się wczoraj, 6 października, w Nowym Jorku. Przyjęty do służby okręt jest 62. niszczycielem typu Arleigh Burke, wchodzącym w skład US Navy. Okręt otrzymał imię po poruczniku Navy SEAL, który zginął 28 czerwca 2005 w Afganistanie w czasie operacji Red Wings. Za czyny na polu walki Murphy został pośmiertnie odznaczony Medalem Honoru.

Według wstępnych założeń amerykańskiej marynarki wojennej, DDG 112 miał być ostatnim z wprowadzonych do służby jednostek typu Arleigh Burke. Miały one być w przyszłości zastępowane przez nowe niszczyciele - Zumwalt (Stępka pod pierwszego Zumwalta, 2011-11-19). Pierwotne zamiary uległy zmianie, głównie ze względu na bardzo wysokie koszty budowy futurystycznych niszczycieli (Batalia o Zumwalty, 2008-07-16). W takiej sytuacji Waszyngton zdecydował się ostatecznie na zamówienie jedynie 3 jednostek tego typu (Zumwalty uratowane, 2009-04-20).

US Navy została w ten sposób zmuszona do kontynuowania programu budowy niszczycieli Arleigh Burke, które według obecnych założeń mają być budowane nawet do około 2040 (Kontrakt na dodatkowe niszczyciele, 2011-09-28, Czwarty dodatkowy Arleigh Burke, 2012-03-01). W ostatnim czasie rozpoczął się program ich głębokiej modernizacji, głównie w oparciu o technologie opracowane dla Zumwaltów.

USS Michael Murphy (DDG 112) został zbudowany w stoczni General Dynamics Bath Iron Works, jednej z dwóch – obok Huntington Ingalls Industries (HII), odpowiedzialnych za dostawy niszczycieli typu Arleigh Burke dla US Navy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra