Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

25 MiG-21 z Polski w USA

Lotnictwo wojskowe, 04 października 2013

Draken International ogłosiła, że wprowadziła do swej floty lotniczej 25 myśliwców MiG-21bis i MiG-21UM. Samoloty zostały zakupione w większości w Polsce.

MiG-21UM należący do Draken International / Zdjęcie: Draken International – Chris Patton Baranask

Amerykańskie przedsiębiorstwo Draken International z Lakeland, specjalizujące się w szkoleniu w walkach powietrznych, poinformowało o wprowadzeniu do swej floty 25 wyremontowanych myśliwców MiG-21bis i MiG-21UM. Większość z nich została wcześniej zakupiona w Polsce (nie podano, kto był dostawcą – formalnie sprzęt wycofany z SZ RP sprzedaje Agencja Mienia Wojskowego). MiGi-21 są jedynymi samolotami naddźwiękowymi we flocie Draken International. Poza nimi przedsiębiorstwo dysponuje odrzutowcami McDD A-4K Skyhawk (Prywatne A-4K Skyhawk, 2012-08-10), 9 Aermacchi MB-339CB i Aero Vodochody L-39 Albatros. Część z nich jest formalnie własnością Jareda Isaacmana (JDI) – właściciela Draken International.

Kadrę Draken International stanowią doświadczeni piloci wywodzący się US Air Force i lotnictwa US Navy. Wykorzystując posiadane samoloty odgrywają oni rolę tzw. agresorów w ćwiczeniach pilotów wojskowych. Usługi Draken International na rzecz Departamentu Obrony świadczone są na całym terytorium USA. Przedsiębiorstwo dysponuje ponad 50 samolotami zdatnymi do lotu. To największa na świecie flota prywatnych samolotów wojskowych.

Amerykanie dosyć często nabywają starsze odmiany samolotów bojowych do prywatnych kolekcji, często w stanie lotnym (Amerykanie sprzedają Su-27, 2009-10-13), choć napotykają na tym polu sprzeciw urzędników rządowych (Powinny nadal latać, 2012-04-22), powołujących się na kwestie bezpieczeństwa (Katastrofa L-29 w USA, 2012-12-15, Katastrofa L-29, 2008-06-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.