Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Astros II dla Indonezji potwierdzony

Wojska lądowe, 04 października 2013

Według przekazów medialnych brazylijska Avibras Industria Aerospacial zawarła ostateczne porozumienie o sprzedaży Indonezji 36 wyrzutni artyleryjskich systemów rakietowych Astros II Mk.6.

Zawarte porozumienie zakłada również dostawy części zamiennych oraz pakiet wsparcia logistycznego i szkoleniowego / Zdjęcie: Nosint

O sprzedaży Indonezji zestawów Astros II mówiło się od listopada 2012 (Astros II dla Indonezji, 2012-11-17). Wówczas Avibras zawarła z władzami w Dżakarcie wstępne porozumienie o dostawie 36 wyrzutni artyleryjskich wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym m.in. pojazdami amunicyjnymi, dowodzenia i zabezpieczenia technicznego oraz mobilnymi stacjami meteorologicznymi i systemem kierowania ogniem.

W myśl zawartego niemal przed rokiem porozumienia, brazylijskie zestawy artyleryjskie miały zostać dostarczone do odbiorcy do 2016. Ich wartość miała sięgać 405 mln USD. Całej umowie miał towarzyszyć transfer technologii i praw do obsługi technicznej wyposażenia.

Do zawarcia ostatecznego porozumienia w omawianej sprawie doszło dopiero niedawno. Przez niemal rok strony negocjowały jego szczegóły techniczne, dotyczące m.in. zasad finansowania przedsięwzięcia, a także sposobów transportu zestawów artyleryjskich do odbiorcy.

Wartość ostatecznej umowy ma wynieść, według różnych źródeł, 405 - 450 mln USD. Jej realizacja ma pozwolić brazylijskiemu przedsiębiorstwu na zwiększenie zatrudnienia o około 300 osób.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.