Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Astros II dla Indonezji

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 listopada 2012

Avibras dostarczy Indonezji 36 wyrzutni artyleryjskich systemów rakietowych Astros II. Umowa przewiduje również transfer technologii i praw do serwisowania systemu.

Astros II jest uniwersalną wyrzutnią, przystosowaną do wystrzeliwania 4 typów pocisków rakietowych: SS-30 kalibru 127 mm (zasięg do 30 km), SS-40 kalibru 180 mm (35 km), SS-60 kalibru 300 mm (60 km) i SS-80 kalibru 300 mm (90 km). Wyrzutnia mieści ich w sobie odpowiednio 32, 16, 4 i 4 pociski / Zdjęcie: AIA

Brazyliska Avibras Industria Aerospacial dostarczy Indonezji dwa bataliony po 18. artyleryjskich wyrzutni artyleryjskich systemów rakietowych Astros II Mk.6 wraz z pojazdami: do transportu systemów, amunicyjnymi i dowodzenia, systemem kontroli ognia, mobilnymi stacjami meteorologicznymi oraz wozami zabezpieczenia technicznego. Umowa przewiduje również szkolenie wraz z symulatorami oraz pakiet części zamiennych.

Zgodnie z podpisaną 8 listopada umową, brazylijski producent przekaże również indonezyjskim państwowym zakładom PT Pindad i PT Dirgantara oraz narodowemu instytutowi aeronautyki i technologii kosmicznej związane z Astrosem technologie. Będzie to wykorzystane do ich serwisowania i remontowania, a także może stanowić podstawę do produkcji systemów w przyszłości.

Pomimo, że nie ujawniono wartości transakcji, to w ubiegłym miesiącu na konferencji prasowej, przed defiladą wojskową, która odbyła się 5 października, dyrektor biura informacji sił zbrojnych, gen. Bryg. Arhanud Sisriadi powiedział, że Indonezja zakupiła ten system za 405 mln USD. Dzięki temu kraj ten – po Brazylii, Malezji, Iraku, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie i Katarze – stanie się ósmym odbiorcą Astors II.

Avibras pracuje już nad nowym systemem, Astors III Mk.7, w ramach państwowego programu artyleryjskiego systemu rakietowego o zasięgu do 300 km, Astors 2020 (Astros 2020 wystartował, 2011-08-30).

Nie jest to pierwszy kontrakt wojskowy między obu krajami w ostatnim czasie. W 2010 Indonezja kupiła w Brazylii 16 samolotów szkolno-bojowych EMB-314 Super Tucano. Ich dostawy rozpoczęły się w sierpniu br. (Super Tucano dla Indonezji, 2010-11-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.