Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna udana próba Prithvi II

Wojska lądowe, 07 października 2013

Siły zbrojne Indii przeprowadziły kolejną próbę pocisku balistycznego Prithvi II.

Prithvi II jest pierwszą z rakiet balistycznych opracowanych w ramach rządowego programu Integrated Guided Missile Development Programme (IGMDP). Próby pocisku rozpoczęto w 1996. Jego program rozwojowy zakończono w 2004. Jest on w stanie przenosić głowicę bojową - konwencjonalną lub atomową - o masie od 500 kg do 1 t na odległość 150-350 km / Zdjęcie: Ullatchi Thagaval

Próba została przeprowadzona dzisiaj o godzinie 9:14 czasu miejscowego. Pocisk został odpalony z mobilnej wyrzutni osadzonej na podwoziu kołowym z terenu poligonu rakietowego w Chandipur, na wybrzeżu stanu Orissa. Za organizację i przebieg wydarzenia odpowiadała rządowa agencja rozwoju technologii wojskowych (DRDO).

Lot pocisku śledzony był przez stacje radiolokacyjne i optoelektroniczne urządzenia obserwacyjne, a także rozmieszczone na wodach Zatoki Bengalskiej okręty indyjskiej marynarki wojennej. Po przebyciu zakładanej odległości, Prithvi II trafił w wyznaczony wcześniej cel, zlokalizowany na omawianym akwenie.

Warto zaznaczyć, że założeniem dzisiejszej próby, podobnie jak wcześniejszych przeprowadzonych m.in. w sierpniu br. (Próba Prithvi II, 2013-08-12) oraz grudniu 2012 (Kolejny udany test Prithvi II, 2012-12-21), było sprawdzenie umiejętności odpowiedzialnych za jego obsługę żołnierzy, nie zaś sama ocena pocisku. Prithvi II został już bowiem przyjęty do służby i znajduje się w wyposażeniu sił zbrojnych Indii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.