Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strzelanie z Al Szamih

Marynarka wojenna, 15 października 2013

MBDA poinformowała o udanej próbie zestawu VL MICA, przeprowadzonej na pokładzie pierwszej omańskiej korwety typu Charif (Khareef), Al Szamih.

Al Szamih jest pierwszą z trzech korwet typu Charif (Khareef) zamówionych przez marynarkę wojenną Omanu. Za ich budowę odpowiada BAE Systems. Okręty będą uzbrojone m.in. w 76-mm armatę morską Oto Melara, wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych MM-40 Exocet oraz pocisków VL MICA / Zdjęcie: PDFF

Według informacji przekazanych przez MBDA, próba została przeprowadzona w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że korweta dotarła do bazy morskiej marynarki wojennej Omanu w Said bin Sultan w pierwszych dniach października (Al Szamih dodarła do Omanu, 2013-10-08, Pierwszy Charif przekazany, 2013-06-26).

Podczas próby Al Szamih znajdował się na wodach Morza Śródziemnego, niedaleko jednego z francuskich centrów prób na wyspie Ile du Levant. MICA został wystrzelony w kierunku celu, imitującego wrogi pocisk samosterujący, skutecznie go eliminując.

Nad przebiegiem próby czuwali eksperci z francuskiej rządowej agencji zamówień wojskowych (Direction Générale de l’Armement).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.