Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa Zelandia dołącza do Ocean Shield

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 stycznia 2014

Królewska Marynarka Wojenna Nowej Zelandii (RNZN) włączyła się w wielonarodowe działania antypirackie realizowane w ramach natowskiej operacji Ocean Shield.

HMNZS Te Mana ma już doświadczenie w udziale w wielonarodowych operacjach antypirackich. Okręt angażował się w tego typu działania także w ramach Combined Task Force 151 (CTF 151) na wodach Zatoki Adeńskiej oraz wybrzeży Somalii / Zdjęcie: NATO

Zgodnie porozumieniem z zawartym 21 stycznia br. między przedstawicielami NATO oraz rządu Nowej Zelandii, od dnia dzisiejszego fregata typu Anzac, HMNZS Te Mana (F111) (Sea Ceptor dla nowozelandzkich Anzaców, 2013-10-07, Modernizacja Anzac, 2012-12-13), dołącza do okrętów państw Sojuszu, działających u wybrzeży Afryki w ramach wielonarodowej operacji Ocean Shield.

Jest to już drugi w historii omawianej operacji przypadek, kiedy państwo partnerskie NATO włącza się do wspólnych działań antypirackich. W przeszłości uczyniła to też Ukraina, wysyłając w pobliże Afryki fregatę rakietową Hetman Sahajdaczny (Hetman Sahajdaczny w składzie sił NATO w Afryce, 2013-09-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.