Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa Zelandia dołącza do Ocean Shield

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 stycznia 2014

Królewska Marynarka Wojenna Nowej Zelandii (RNZN) włączyła się w wielonarodowe działania antypirackie realizowane w ramach natowskiej operacji Ocean Shield.

HMNZS Te Mana ma już doświadczenie w udziale w wielonarodowych operacjach antypirackich. Okręt angażował się w tego typu działania także w ramach Combined Task Force 151 (CTF 151) na wodach Zatoki Adeńskiej oraz wybrzeży Somalii / Zdjęcie: NATO

Zgodnie porozumieniem z zawartym 21 stycznia br. między przedstawicielami NATO oraz rządu Nowej Zelandii, od dnia dzisiejszego fregata typu Anzac, HMNZS Te Mana (F111) (Sea Ceptor dla nowozelandzkich Anzaców, 2013-10-07, Modernizacja Anzac, 2012-12-13), dołącza do okrętów państw Sojuszu, działających u wybrzeży Afryki w ramach wielonarodowej operacji Ocean Shield.

Jest to już drugi w historii omawianej operacji przypadek, kiedy państwo partnerskie NATO włącza się do wspólnych działań antypirackich. W przeszłości uczyniła to też Ukraina, wysyłając w pobliże Afryki fregatę rakietową Hetman Sahajdaczny (Hetman Sahajdaczny w składzie sił NATO w Afryce, 2013-09-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.