Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Macedonia zamówi AMV?

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 stycznia 2014

Podczas wizyty delegacji ministerstwa obrony Macedonii w Chorwacji miano poruszyć temat możliwego zakupu przez Skopje 12 kto Patria AMV 8x8.

Ministrowie obrony Chorwacji, Ante Kotromanović (po lewej) i Macedonii, Talat Xhaferi (po prawej) podczas oficjalnego spotkania w Zagrzebiu. Gotowość Macedończyków do zakupu kto Patria AMV 8x8, wynika z chęci integracji Skopje z NATO

Macedonia wyraża zainteresowanie zakupem nowych kto od połowy minionej dekady. Już wtedy władze w Skopje deklarowały gotowość wyboru tej samej konstrukcji transportera, na którą zdecydują się Hrvatska kopnena vojska (wojska lądowe Chorwacji). Ostatecznie Zagrzeb wybrał Patrię AMV 8x8 (Chorwacja zamawia 84 AMV 8x8, 2007-10-12, Dodatkowe AMV dla Chorwacji, 2009-01-24).

Hrvatska kopnena vojska zdecydowały się na zakup 126 kto Patria AMV 8x8. W 2010, Zagrzeb podjął decyzję o doposażeniu transporterów w zdalnie sterowane moduły uzbrojenia (zsmu) Protector M151 produkcji norweskiego Kongsberga za 115 mln NOK (57,3 mln zł) / Zdjęcia: MO Chorwacji

Macedończycy chcą zakupić co najmniej 12 kto Patria AMV 8x8. Za ich dostawę mogłaby odpowiadać chorwacka wytwórnia Đuro Đaković Specijalna Vozila (DDSV), która montuje transportery zamówione przez Zagrzeb (Protectory dla chorwackich Patrii, 2010-07-21). Całe przedsięwzięcie wymagałoby naturalnie zgody ze strony producenta wozów, fińskiej Patrii. Niewykluczone, że szukając alternatywnego rozwiązania, Chorwaci zdecydują się na sprzedaż Macedończykom partii kto użytkowanych przez Hrvatska kopnena vojska.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.