Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IWA 2014: Haenel CR223

Przemysł zbrojeniowy, 10 marca 2014

C.G. Haenel pokazał w Norymberdze karabinek samopowtarzalny CR223. Pod koniec 2014 przedsiębiorstwo ma wprowadzić do oferty wojskową odmianę tej konstrukcji.

5,56-mm karabinek CR223 oferowany jest z trzema długościami luf – 10 cali (254 mm), 14,5 cala (368 mm) i 16,5 cala (419 mm). Wszystkie modele wyposażone są w kolby o regulowanym położeniu stopki

Na IWA C.G. Haenel pokazał nowy karabinek samopowtarzalny CR223 (CR to skrót od Competition Rifle). Oznacza to powrót po ponad 70 latach do sprzedaży pod tą marką broni do amunicji pośredniej. Warto dodać, że to właśnie Haenel opracował karabinek MKb.42(H), który po modyfikacjach trafił do uzbrojenia jako Sturmgewehr 44.

Nie jest przypadkiem, że w ofercie odrodzonego w 2008 C.G. Haenel pojawił się tłokowy klon AR-15. Obecnie marka jest elementem Merkel Gruppe (składającej się z Merkel Jagd- und Sportwaffen GmbH, C.G. Haenel GmbH, Caracal GmbH – wszystkie mieszczą się w tym samym zakładzie w Suhl, oraz BWO Elektronik GmbH z Oberndorfu), należącej do Caracal International, a ta jest częścią holdingu Tawazun z Abu Zabi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. I to właśnie dla ZEA niemieccy inżynierowie zaprojektowali CR223. Konstrukcja ta jest, podobnie jak pistolet Caracal (Prezentacja Caracala, 2012-09-30), produkowana zarówno w Europie w Suhl, jak i na Bliskim Wschodzie.

Standardowo każdy CR223 ma zespół szyn montażowych w miejscu łoza oraz składane, mechaniczne przyrządy celownicze / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

CG223 to samopowtarzalna odmiana pokazanego rok temu na targach IDEX karabinka Caracal International CAR 816 (IDEX: Kontrakt na CAR 816, 2013-02-22). Broń jest identyczna od strony konstrukcyjnej, różni się jedynie detalami zewnętrznymi – kolbą od Oberland Arms, czy magazynkiem z tworzywa sztucznego opracowanym przez tego samego producenta.

Obecnie broń jest już produkowana i oferowana na rynku cywilnym, od końca 2014 w sprzedaży na rynku europejskim ma się pojawić samoczynno-samopowtarzalna odmiana przeznaczona dla służb mundurowych i wojska.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.