Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmarł konstruktor Strieły i Szturma

Przemysł zbrojeniowy, 15 kwietnia 2014

Kilka dni temu zmarł Siergiej Pawłowicz Niepobiedimyj, konstruktor m.in. PPZR Strieła i ppk Szturm.

Zdjęcie: RIA Nowosti

Siergiej Pawłowicz Niepobiedimyj urodził się 13 września 1921 w Riazaniu, w ZSRR. W 1945 ukończył moskiewską politechnikę im. Baumana. Jego cała kariera inżynierska była związana z biurem konstrukcyjnym w Kołomnej, w obwodzie moskiewskim. Początkowo nosiło ono oznaczenie SKB-101, potem KBM, a obecnie – FGUP KB maszynostrojenija.

S.P. Niepobiedimyj pracował tam na stanowiskach: konstruktora, 1. z-cy głównego konstruktora, naczelnika i głównego konstruktora oraz generalnego konstruktora, do 1989. Zespół pod jego kierownictwem opracował m.in. przeciwpancerne pociski kierowane (ppk) Szmiel, Malutka i Malutka-P.

Niepobiedimyj brał także udział w pracach związanych z przenośnymi przeciwlotniczymi zestawami rakietowymi (PPZR) Strieła-2/2M/3 (Gdzie jest 5 tys. Strieł?, 2011-10-02) i Igła oraz ppk Szturm-W/S i Ataka. Kolejnymi dziełami konstruktora były taktyczne zestawy rakietowy ziemia-ziemia z pociskami balistycznymi: Toczka i Oka (Koniec remontów Toczek, 2012-02-25).

Od 2005 S.P. Niepobiedimyj zajmował stanowisko doradcy generalnego konstruktora FGUP KB maszynostrojenija. Zmarł 11 kwietnia 2014, w Kołomnej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.