Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Certyfikowanie wielozadaniowego Rafale

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 lipca 2008

Francuskie ministrowo obrony poinformowało, że 1 lipca agencja uzbrojenia DGA certyfikowała myśliwiec wielozadaniowy Rafale w ostatecznym standardzie F3.

Pierwsze operacyjne Rafale pojawiły się w marynarce wojennej, w 2004. W wojskach lotniczych dwa lata później. W pełni wielozadaniowa wersja F3 została certyfikowana 1 lipca. Do tej pory Paryż zdecydował się zamówić jedynie 120 egz. tych nowoczesnych samolotów / Zdjęcie: Dassault Aviation

Obecnie wykorzystywane w wojskach lotniczych i lotnictwie marynarki wojennej Rafale standardu F2, są przystosowane do przenoszenia pocisków powietrze-powietrze typu MICA i Magic II, pocisków samosterujących SCALP-EG, bomb precyzyjnych AASM i bomb klasycznych (Rafale dla Grecji, 2008-03-04; Przedłużony termin składania ofert, 2008-02-27; Nowy przetarg na myśliwce w Brazylii, 2008-06-17; Testy następców F-5, 2008-06-24).

Rafale F3 mogą przenosić dodatkowo uzbrojenie przeciwokrętowe (pociski AM-39 Exocet), nuklearne (w tym pociski samosterujące ASMP-A) oraz zasobników rozpoznawczych (Reco NG).

Wszystkie dostarczone 58 samoloty, zostaną zmodernizowane do standardu F3.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.