Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne osiągnięcia L-ATV

Wojska lądowe, 21 lipca 2014

Oshkosh Defense kontynuuje testy terenowe samochodu Light Combat Tactical All-Terrain Vehicle (L-ATV).

Każdy z oferentów musiał dostarczyć US Army 22 prototypy oferowanej przez siebie konstrukcji, występujące w 7 docelowych odmianach / Zdjęcie: Oshkosh Defense

L-ATV przejechał już ponad 300 tys. km w ramach zapoczątkowanej latem 2013 fazy B+R (Engineering and Manufacturing Development) rządowego programu Joint Light Tactical Vehicle (JLTV). Podczas testów ocenia się  nie tylko własności jezdne konstrukcji, ale też m.in. funkcjonowanie wyposażenia w warunkach symulowanego sieciocentrycznego pola walki, w tym jakość przesyłu informacji odbieranych z pokładowych urządzeń obserwacji do rozmieszczonych w pobliżu żołnierzy. Próby terenowe potrwają do listopada br.

L-ATV to jeden z trzech (Udane testy L-ATV, 2014-07-11), obok JLTV Lockheed Martina (Postępy JLTV, 2014-04-22) oraz BRV-O AM General (BRV-O na wystawie, 2012-05-15) pojazdów oferowanych US Army i USMC w ramach JLTV. Założeniem programu jest zakup 55 tys. samochodów terenowych, zastępujących obecnie eksploatowane HMMWV. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 23 mld USD (70,5 mld zł).

Podobnie jak pozostali dwa oferenci, Oshkosh otrzymał od US Army projekt zapytania ofertowego, które zostanie oficjalnie opublikowane w nadchodzących miesiącach. Dostawy pierwszych pojazdów mają rozpocząć się w roku budżetowym 2018 i trwać do lat 2030. Koszt jednostkowy wozu nie powinien przekraczać 250 tys. USD (767,3 tys. zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.