Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A350 loty dookoła świata

Lotnictwo cywilne, 29 lipca 2014

Podczas ostatniego etapu certyfikacji najnowszy europejski samolot pasażerski – Airbus A350-900, odwiedzi 14 portów lotniczych na całym świecie.

Początek lotów A350 dookoła świata – start z Tuluzy, 24 lipca

W ubiegły czwartek Airbus A350-900 rozpoczął ostatni etap programu prób niezbędnych do uzyskania certyfikatów władz lotniczych (Próby hamowania A350, 2014-07-23, Próby operowania A350 z bocznym wiatrem , 2014-07-08). Ich celem jest potwierdzenie zdatności samolotu do eksplaotacji w liniach lotniczych. W trakcie prób A350 będzie wykonywał operacje z lotnisk położonych na dużej wysokości i lądowania z autopilotem.

Sprawdzany będzie także czas przygotowania do lotu i wykonywania obsługi na różnych lotniskach. Podczas niektórych lotów na pokładzie znajdować się będą pasażerowie. Światowe tournee A350 obejmie 14 dużych portów lotniczych na całym świecie i przelot nad biegunem północnym.

Trasa światowego tournee A350-900 MSN5

W próbach bierze udział  samolot przedseryjny A350-900 MSN5, jeden z dwóch wyposażonych w kompletną kabinę pasażerską, mieszczącą 42 osoby w klasie biznes i 223 podróżnych w klasie ekonomicznej). Loty A350 wykonywane będą przez załogi Airbusa z udziałem pilotów z Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) zajmujących się certyfikacją samolotów.

Trzytygodniowa seria prób, obejmująca cztery loty, rozpoczęła się w Tuluzie we Francji. Podczas pierwszego lotu A350-900 odwiedzi m. in. Iqaluit w Kanadzie (docierając tam przez biegun północny) i Frankfurt. W czasie drugiego lotu – do Azji – samolot zawita do Hong-Kongu i Singapuru.

Wczoraj rano MSN5 po raz pierwszy pojawił się w porcie lotniczym w Hong Kongu / Zdjęcia i rysunek: Airbus

Podczas trzeciego lotu MSN5 odwiedzi Johannesburg i Sydney, a przed powrotem do Tuluzy – także Auckland, Santiago de Chile i Sao Paulo. Czwarty, ostatni lot odbędzie się z Tuluzy do Ad-Dauhy, a następnie do Perth i z powrotem do Ad-Dauhy. Najprawdopodobniej odbędą go także załogi Qatar Airways, które pod koniec br. odbiorą pierwsze samoloty tego typu.

Następnie A350-900 odleci do Moskwy, gdzie 11 sierpnia uświetni 55. rocznicę otwarcia portu Szeremietiewo i Helsinek, aby 13 sierpnia powrócić do Tuluzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.