Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot ostatniego przedseryjnego A350

Lotnictwo cywilne, 21 czerwca 2014

Wczoraj w Tuluzie oblatano ostatniego przedseryjnego Airbusa A350.

A350 MSN5 startuje do pierwszego lotu / Zdjęcie: Airbus

Piąty, a zarazem ostatni przedseryjny samolot pasażerski Airbus A350, MSN5, wystartował do pierwszego lotu z lotniska w Tuluzie-Blagnac wczoraj rano. Jego zespół napędowy stanowią silniki Rolls-Royce Trent XWB.

Najnowszy A350 posłuży do prób eksploatacyjnych, lotów dalekodystansowych i lotów ETOPS. Oblot samolotu zaplanowano nieco wcześniej, jednak na przeszkodzie stanęła konieczność wykonania dodatkowych prac, związanych z wyposażeniem wnętrza kompletnej kabiny pasażerskiej.

MSN5 ma wylatać w ramach prób w locie ok. 300 h, niezbędnych do uzyskania certyfikatu w 3 kw. br. Dostawy seryjnych samolotów rozpoczną się niezwłocznie po wydaniu stosownych dokumentów (A350 na pustyni, 2014-06-18, Emirates zrezygnowały z A350, 2014-06-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.