Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsi pasażerowie A350

Lotnictwo cywilne, 04 czerwca 2014

Najnowszy samolot pasażerski Airbusa – A350, wykonał pierwsze loty z pasażerami na pokładzie.

Podczas wykonywanych niedawno lotów próbnych pasażerowie A350 obsługiwani byli przez personel pokładowy Air France i Lufthansy / Zdjęcie: Airbus

W dniach 2 i 3 czerwca drugi przedseryjny Airbus A350 (MSN2) wykonał dwa loty z pasażerami. Ich obsługą zajmował się kolejno personel pokładowy Air France i Lufthansy. Loty były obsługiwane tak, jak podczas standardowego rejsu, wykonywanego przez linię lotniczą.

Obydwa loty rozpoczęły się i zakończyły w Tuluzie. Pierwszy lot, dzienny, odbył się w poniedziałek 2 czerwca i trwał 7 h. Drugi, nocny, trwał 12 h, od startu w Tuluzie 3 czerwca do lądowania 4 czerwca.

W trakcie lotów pasażerowie, wśród których byli pracownicy Airbusa i około 30 ekspertów od wyposażenia kabin, po raz pierwszy miało możliwość podróżowania we wnętrzu A350. Pasażerowie mieli za zadanie wypróbować i przetestować wyposażenie pokładowe, w tym klimatyzację, oświetlenie, systemy rozrywkowe, kuchnię i toalety.

MSN2 to jeden z dwóch A350 wyposażonych w kompletną kabinę pasażerską. Mieści ona 252 podróżnych w klasie biznes i ekonomicznej. Dotychczas 4 przedseryjne A350 spędziły w powietrzu łącznie ponad 1900 h podczas ponad 440 lotów próbnych (Próby klimatyczne A350, 2014-05-27). Flota zostanie uzupełniona w najbliższych tygodniach przez samolot MSN005.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.