Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby operowania A350 z bocznym wiatrem

Lotnictwo cywilne, 08 lipca 2014

Pierwszy przedseryjny Airbus A350-900 znajduje się obecnie na Islandii. Samolot wykonuje tam próbne starty i lądowania z bocznym wiatrem.

A350-900 ląduje, z bocznym wiatrem, w porcie Keflavik / Zdjęcie: Sjónvarp Víkurfrétta

A350-900 (MSN1) przybył na lotnisko w Keflavik 3 lipca, bezpośrednio z Tuluzy. Próby rozpoczęto tego samego dnia. Testy polegały na wykonywaniu startów i lądowań przy bocznym wietrze, którego prędkość dochodziła do 12,8 m/s. Samolot operował z obydwu dróg startowych o kierunkach 29/11 i 02/20.

To kolejny etap prób, niezbędnych do uzyskania certyfikatu, umożliwiającego rozpoczęcie dostaw seryjnych samolotów (Oblot ostatniego przedseryjnego A350, 2014-06-21, A350 na pustyni, 2014-06-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.