Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A350 na pustyni

Lotnictwo cywilne, 18 czerwca 2014

Airbus A350 przeszedł próby operowania w klimacie gorącym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

A350 (MSN3) podczas prób w klimacie gorącym, przeprowadzonych niedawno w ZEA / Zdjęcie: Airbus

Trzeci przedseryjny szerokokadłubowy samolot komunikacyjny Airbus A350 (MSN3) zakończył próby operowania w klimacie gorącym. Realizowano je w Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, od 11 czerwca.

Celem próby było sprawdzenie działania zespołu napędowego i instalacji pokładowych samolotu w temperaturach sięgających 48ºC. A350 wykonał kilka lotów próbnych. Przeprowadzono również testy naziemne. Jeden z nich polegał na pozostawieniu MSN3 na klika godzin w pełnym słońcu, a następnie sprawdzeniu działania różnych instalacji chłodzących.

Dotychczas przedseryjne A350 wykonały ponad 460 lotów, próbnych trwających łącznie ponad 2 tys. h. Niedawno inny samolot tego typu przeszedł próby w laboratorium McKinley (Próby klimatyczne A350, 2014-05-27).

Proces certyfikacji samolotu ma zakończyć się w 3. kw. br. Natychmiast potem pierwszy A350 trafi do rąk przedstawicieli Qatar Airways (Pierwsi pasażerowie A350, 2014-06-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.