Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Seryjna produkcja Excaliburów

Wojska lądowe, 01 sierpnia 2014

US Army zleciła rozpoczęcie produkcji seryjnej 155-mm pocisków precyzyjnych M982 Excalibur IB.

Decyzja o zleceniu produkcji seryjnej 155-mm M982 Excalibur IB to m.in. wynik pozytywnych doświadczeń zastosowania pocisków w działaniach bojowych, w tym podczas kończącej się misji ISAF w Afganistanie, gdzie były wystrzeliwane m.in. ze 155-mm lekkich haubic holowanych M777 / Zdjęcie: US Army

Zleceniu towarzyszyło zamówienie na pierwszą partię seryjnych Excaliburów IB o wartości 52 mln USD (162,4 mln zł) (Zwiększenie produkcji Excaliburów IB, 2014-06-30). Wartość ta wskazuje, że siły zbrojne USA otrzymają co najmniej 700 nowych 155-mm pocisków M982.

Decyzja US Army zapadła po serii intensywnych prób ogniowych Excaliburów, prowadzonych m.in. na terenie Yuma Proving Ground w Arizonie (Strzelanie z Excalibura, 2014-02-12). Zgoda na uruchomienie produkcji seryjnej to też wynik pozytywnych doświadczeń z zastosowania bojowego pocisków. Do tej pory podczas działań bojowych wystrzelono ok. 750 pocisków precyzyjnych rodziny Excalibur.

Po otrzymaniu zlecenia na dostawę seryjnych Excaliburów IB, Raytheon przyspieszy prace nad zmodyfikowaną odmianą pocisków, Excalibur S,  wyposażoną w półaktywny układ naprowadzania laserowego (Pierwsze próby Excalibura S, 2014-06-16S). W ciągu najbliższych miesięcy producent rozpocznie też próby ogniowe morskich 127-mm Excaliburów N5, wyposażonych w analogiczny układ kierowania i nawigacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra