Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dhruvy wznawiają loty

Lotnictwo wojskowe, 27 sierpnia 2014

Wojska lotnicze Indii wznowiły loty śmigłowców HAL Dhruv.

Rozbity HAL Dhruv Mk III należał do 111. Helicopter Unit, Snow Tigers / Zdjęcie: MO Indii

Po trwających blisko miesiąc przeglądach, Bharatiya Vayu Sena (wojska lotnicze Indii) wznowiły loty śmigłowców HAL Dhruv, uziemionych od czasu lipcowej katastrofy jednego z nich, która kosztowała życie 7 żołnierzy znajdujących się na pokładzie. Śmierć poniosło kilku wyższych oficerów, w tym dowódca 111. Helicopter Unit, Snow Tigers, pułkownik T.B.N Singh – jednostki, do której należał śmigłowiec (Katastrofa Dhruva w Indiach, 2014-07-26).

Według wstępnych informacji, uzyskanych po analizie rejestratora parametrów lotu, przyczyną wypadku była awaria układu sterowania lotem. Natychmiast wstrzymano loty wszystkich wiropłatów tego typu. Na podobne rozwiązanie zdecydowało się także dowództwo wojsk lądowych Indii – kolejnego rodzaju sił zbrojnych użytkujących te statki powietrzne.

Śledztwo w sprawie przyczyn lipcowego wypadku jest w dalszym ciągu w toku. Dużo kontrowersji wzbudza fakt, że rozbity śmigłowiec zaledwie kilka dni wcześniej przeszedł przegląd naprawczy. Warto dodać, że jego łączny nalot wiropłata wynosił zaledwie 500 h. Dlatego też winą za lipcową katastrofę nieoficjalnie obarcza się personel obsługowy bazy BVS w Bareilly, skąd wiropłat wystartował do feralnego lotu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.